Григор Димитров
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГРИГОР ДИМИТРОВ ОТПАДНА НА ЧЕТВЪРТФИНАЛИТЕ

Go down

ГРИГОР ДИМИТРОВ ОТПАДНА НА ЧЕТВЪРТФИНАЛИТЕ Empty ГРИГОР ДИМИТРОВ ОТПАДНА НА ЧЕТВЪРТФИНАЛИТЕ

Писане by T!n43t0 Пон Май 25, 2009 5:59 pm

Първата ракета на България Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в италианския град Кремона с награден фонд 30 хиляди евро и гостоприемство.

17-годишният квалификант Димитров, 366-и в световната ранглистата, наниза 9 аса, но загуби с 4:6, 5:7 от водача в схемата Бенямин Бекер (Германия) за 82 минути.

Хасковлията все пак си осигури 16 точки за класацията на АТП и 875 евро и има всички шансове да се изкачи сред първите 350 в света за първи път в кариерата си в понеделник.

Двубоят се движеше равностойно до 4:4, когато Димитров загуби подаването си след двойна грешка. В десетия гейм българинът получи възможност да върне пробива, но не успя и 101-ият в света Бекер взе сета след малко повече от половин час игра.

Втората част се разви по подобен начин. Двамата без проблеми печелеха подаванията си, а в 11-ия гейм 27-годишният германец отново успя да пробие.

Веднага след това Димитров поведе с 30:0 при сервис на бившия номер 38 в света, но след това опитният Бекер спечели четири поредни разигравания, а с това и мача.

Така германецът постигна втора победа над Димитров за по-малко от месец, след като на 28 април той надделя над българина с 6:2, 6:3 по пътя към третата си титла за сезона от турнир от сериите "Чалънджър" в Родос (Гърция).