Григор Димитров

Българските тенисисти с първа победа над Унгария

Българските тенисисти с първа победа над Унгария Empty Българските тенисисти с първа победа над Унгария

Писане by T!n43t0 Нед Мар 08, 2009 6:19 pm

Българските тенисисти с първа победа над Унгария 2j4qd05

България записа първа победа срещу Унгария в купа "Дейвис" след три загуби в предишните срещи между двата отбора. Тенисистите ни поведоха с 3:1 при гостуването в град Дьор, след като Григор Димитров победи първата ракета на съперника Атила Балаш след двубой, минал през много обрати и завършил 7:6 (3), 3:6, 6:3, 3:6, 6:0 за над 3 часа и 15 минути. 17-годишният ни талант триумфира в първия си петсетов мач на сингъл в кариерата и записа седма поредна победа на сингъл в турнира. Успехът срещу Унгария е в първия кръг на група 2 на зона Европа/Африка на неофициалното световно първенство по тенис за мъже. Във втория кръг нашият тим ще играе срещу Латвия през юли.

Балаш, който е 307-и в света, сериозно затрудни Димитров, но качествата на българина и борбеността му се оказаха решителни за крайния успех. В равностоен първи сет Григор на два пъти трябваше да спасява възможности за пробив, но се справи и се стигна до тайбрек, в който той доминираше и взе със 7:3. Унгарецът обаче заигра по-агресивно във втория сет и сериозно затрудни шампиона от "Уимбълдън" и US Open при юношите. За таланта от Хасково, който в петък заби 39 аса, началният удар в определени периоди не бе обичайното оръжие, а Балаш демонстрира много по-стабилен сервис в сравнение с двубоя в петък. Унгарецът доминираше във втория сет и след пробив в четвъртия гейм взе аванс, който запази до края на тази част.

Григор, който в момента е 402-и в света, промени нещата в третия сет, когато започна с три поредни гейма в негова полза. Той се разигра и показа някои от най-добрите си удари. Той водеше с 4:1, когато пропусна две възможности за пробив, което го изнерви. Димитров допусна пробив на нула, след който не издържа и счупи ракетата си в стила на любимеца си Марат Сафин. Въпреки изнервянето 17-годишният номер 1 при юношите за миналата година успя да се състредоточи и веднага върна пробива, а в следващия гейм се оправи и от 0:30, за да затвори сета.

Четвъртата част обаче не бе сред най-добрите за Григор, който в определени периоди не успяваше да се справи с играта на съперника. Той пропусна два шанса за пробив в петия гейм, а в следващия загуби подаването си. Унгарецът измъкна някои оспорвани гейма и стигна до успех с 6:3 в четвъртия сет. В решителната пета част Димитров бе изключително стабилен. Той водеше с 3:0 до първата пауза след отлична игра и пробив, като продължи в този дух и до края на двубоя, като не даде нито един гейм на съперника си и демонстрира физическа и психическа издръжливост в решителните моменти.